Hakkımızda

Niyazi Ayaz tarafından 1977 yılında temelleri atılan Cihan, tüketicilerine her tadımda mutluluk vadeden uluslararası bir marka olarak faaliyet göstermektedir.

Konya’da Piri Mehmet Paşa çarşısında küçük bir atölyede üretime başlamasından bugüne dünyanın dört bir yanında 70’in üzerinde ülkeye ihracatın yanı sıra, başarılı şekilde büyüyen yurt içi operasyonları ile Cihan, Türkiye’nin lider gıda şirketlerinden biri oldu. 20.000 metrekarelik üretim tesisleri ve 200’ün üzerinde çalışanı ile üretimine devam eden Cihan, kalite anlayışından ödün vermeden Türkiye’de ve dünyada pazar Ar-Ge trendlerine uygun inovasyonları gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Her biri lezzet dolu anlar sunan markaları, çikolata, şekerleme ve gofret kategorilerinde geniş bir ürün yelpazesi oluşturuyor. Bu anlayışla devreye aldığı gofret, top gofret ve çikolata kaplı karamel hatları ile ürün çeşitliliğini artırırken üretim kapasitesini 50.000 kg/gün seviyesine taşımıştır. Oddie markası çatısında topladığı bu yeni ürünleriyle kaliteyi en üst seviyeye taşımıştır. Cihan lezzetleri bugün, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında milyonlarca insana ulaşıyor.

Cihan, sürdürülebilir üretim ve sürdürülebilir çevre yönetimiyle üretim dışı atıkları geri dönüşüm lisanslı firmalara aracılığı ile çevreye saygılı üretim anlayışı doğrultusunda bertaraf etmektedir. Yenilenebilir enerji konusunda sektöründe öncü firmalardan olan Cihan, güneş enerjisi yatırımı ile kendi enerjisini üretirken kullanım fazlasını da Türkiye ekonomisine kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.